Resultatliste - Skue og hvalpeshow den 30.09.2007 i Kreds 11 - Randers



Deltagere / Tilmeldte: 120  / 130   (92%)

Yngste klasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Team Marlboro DecoDK 13869/200606.06.2006  Wilaritts Qwenzo - Cayira's Frøyha
SG2Marthasmindes RoccoDK 18366/200615.08.2006  Giovanni vom Kapellenberg - Berthas Diana
SG3Houen Mister MeikoDK 15261/200602.07.2006  Chijas Weiko - Garodkin Nadine
SG4Team Paka's IzardDK 08174/200620.04.2006A/1 Team Paka's Diablo - Dauløkke's Joeleen
SG5Vesterlund FoxDK 18679/200618.09.2006  Lyshøj's Rattata - Vesterlund Dolli
SG6Wahlbakken's B-SonnyNO 18107/200619.07.2006  Haus Wiener's Anton - Trollia's Lizta
SG7Falkøens Q-akillisNO 21959/0608.05.2006  Fanto von Bekin - Meggie vom deutschen eck
SG8Kimberhytten's UsoDK 15796/200607.08.2006  Akacias Aiko - Chijas Olly
G1To-Slow EnzoDK 07831/200620.04.2006A/0 Jabina Querry - To-Fast Katla
Yngste klasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Hamsel's MischaDK 11991/200614.06.2006A/0 Pedro aus Agrigento - Berthas Hiri
SG2Karma vom Holtkämper HofSZ 218031813.04.2006  Ilbo vom Holtkämper See - Cita vom Holtkämper Hof
SG3Team Marlboro DaisyDK 13870/200606.06.2006A/0 Wilaritts Qwenzo - Cayira's Frøyha
SG4Team Marlboro EbonieDK 16768/200628.07.2006A/0 Gonzalez von Tronje - Superioue's Lilla My
SG5Houen NynneDK 17987/200616.08.2006  Houen Ilko - Houen Be-Vendi
SG6Rørbæk's RoxetteDK 11.09.200611.09.2006  Ilbo v. Holtkämper See - Dolly v. Poxdorfer-Tannenhof
SG7Kupfer DuchesDK 18543/200607.09.2006  Ingodds Agassi - Leri Odessa
SG8Wahlbakken's BeautyNO 18111/200619.07.2006  Haus Wiener`s Anton - Trollia`s Lista
SG9Busjæcks Donau DancerDK 13150/200608.06.2006  Erasmus van Noort - Berthas Xara
SG10Holst EstherDK 14230/200622.06.2006  Thomsebo Nimbus - Studsdal Cita
SG11Team Marlboro HazelDK 18818/200627.09.2006  Wilaritts Qwenzo - Rindums Selly
SG12Team Marlboro HennaDK 18815/200627.09.2006  Wilaritts Qwenzo - Rindums Selly
SG13Fan-Widi's DulinaDK 13201/200628.06.2003  Haweto Nufo - Dauløkkes's Cessibon
SG14Team Marlboro FinaDK 18370/200608.09.2006  Wilaritts Qwenzo - Lille-Noller Bailey
G1Hesselballe EikaDK 15154200627.07.2006B/0 Joker vom Schmiedegarten - Troldbjerg Qura
Unghundeklasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Trumf OdinDK 581/200617.12.2005B/0 Lyshøj´s Rattata - Trumf Illa
Unghundeklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Houen KokomoDK 20863/200510.10.2005C/0 Quentin Karanberg - Garodkin Nadine
SG2Slottet's Chanell no 1DK 20339/200510.10.2005A/0 BHP1 Quantum von Arminius - Alderslyst Born To Be Wild
SG3Houen LunaDK 06796/200609.03.2006A/0 Arko vom Butjenter Land - Houen Cirkeline
SG4Heager's CelinaDK 01376/200604.01.2006A/0 BHP1 Heager's Veikko - Tonia von der Liebeswarte
SG5Rapi SachaDK 0301200603.01.2006B/0 Arko v. Butjenter Land - Rapi Kasja
SG6Gipsy av PerlegårdenDK 06636/0727.03.2006  Uno vom Trompetersprung - Sternelia's Lexie
SG7To-Fast OtteyDK 01292/200630.12.2005B/  BHP1 Jabina Querry - To-Fast Freja
SG8Satoris FantaDK 20209/200502.10.2005B/0 Hutch vom Dunklen Zwinger - Satoris Lenta
Åben klasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Sara av QuantosNO 12063/0431.12.2003C/0 Percy von den Maibuchen - Yaba vom Holtkâmper See
SG1Houen IodineDK 03398/200503.02.2005B/1 Karat`s Ulko - Houen Cirkeline
Veteranklasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Narro av ThorarinnDK 05177/9917.12.1998A/0AK BHP1 SchH2 k vom Hirschel - Skeider`s Tiffi
F2Trumf ErosDK 21924/9929.11.1999B/1AK BHP2 Enzo vom Buchhorn - Trumf Ulme
Veteranklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Tesvanes BineDK 00605/200027.12.1999A/ AK BHP1 Lille Noller Daddy - Danas Tessi
Brugshundeklasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Haus Wiener's AntonDK 15767/200112.08.2001N/NAK(DE) BHP1 Grizli Sade Yarok - Uptown's Jamie Lee
F2Lyshøj's RattataDK 03652/200225.01.2002FN/NAK BHP3 SchH1 tor von Batu - Lyshøj's Xasca
F3Tønagergaard's FelixDK 11219/200430.05.2004A/0AK BHP1 Pascali's Eiko - Solo's Jenny
F4Slottets YacksonDK 00434/200528.11.2004A/0AK BHP3 Euro von Media - Dauløkkes Qinna
F5Houen James DeanDK 19587/200515.09.2005A/1 BHP1 Rubini Kliff - Houen Be-Vendi
SG1Grosen's EikoDK 06564200415.03.2004B/  BHP1 SPH1Elvok vom Rittmeister - Grosen's Indy
SG2Hajen knorDK 16325/200210.09.2002A/1 PHTom Van T Leefdaalhof - Hajen Daffi
SG3Karat's ZacoDK 06651/200413.03.2004A/0AK BHP3 SPH1Karat`s Rolex - Karat`s Nellie
Brugshundeklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Cayira's FrøyhaNO 18881/0415.04.2004C/0AK BHP1 Pacco vom Nadelhaus - Kara av Thorarinn
F2Rindums SellyDK 04067/200418.02.2004B/0AK BHP3 Bax von der Luisenstrasse - Rindums Zanne
F3Liva's DivaDK 00286/200304.12.2002B/0AK BHP2 FH1Yak vom Frankengold - Chijas Olly
F4Kiamis's LexieDK 20971/200408.10.2004A/0 BHP1 Rocky Vom Haus Tempferd - Rebeta's Ulja
F5Gruna aus AgrigentoDK 17709/200609.11.2002A/ AK(DE) SchH3 FH1Wallace aus Agrigento - Grace vom Reichertshof
SG1Fatini's uniDK 09008/200320.04.2003A/0AK BHP3 Ingo vom Haus Yü - Fatini's Ecvador
SG2Atenagårdens YassiDK 16913/200717.07.2002A/0 BHP3 Satoris Santo BHP 3 - Degns Una
G1Hulgaard's EllaDK 17412/200414.08.2004A/0 BHP3 Hulgaard's Silas - Dj'Appes Hippie
Kvalifikationsklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG2Tesvanes GabbieDK 03775/200520.02.2005A/  Karat's Ulko - Tesvanes Dixie
G3To-Fast NiniDK 10842/200528.05.2005B/0 Vintermarkens Odin - To-Fast Freja
Babyklasse - fra 8 uger - Hanner / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
2Team-Dika's GhandorDK 16653/200709.07.2007  Wox von Lentulo - Team Dika's Edessa
4Kiami's RockyDK 15949/200728.06.2007  Superioue's Zlatan - El Hacons Quina
Babyklasse - fra 8 uger - Tæver / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
2Team-Dika's GigiDK 16651/200709.07.2007  Wox von Lentulo - Team Dika's Edessa
3Kiami's RiannaDK 15951/200728.06.2007  Superioue's Zlatan - El Halcon's Quina
4Kiami's RominaDK 15950/200728.06.2007  Superioue's Zlatan - El Halcon's Quina
Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Eikor vom Osterberger-LandDK 0000000010.04.2007  Vegas du Haus Mansard - Qenni vom Osterberger-Land
2Sandkærgård's HootchDK 11266/200719.05.2007  Andrjuscha Van Noort - Sandkærgård's Daisy
3Team Marlboro MartinDK 08412/200720.04.2007  Ilbo Vom Holtkämper See - Rindums Sally
4Kratmosens WarumDK 07522/200712.04.2007  Fello v. d. Zomerdijkslanden - Kratmosens Quina
5Oggywons AicoDK 09760/200719.04.2007  Omar vom Haus Valkenplatz - Rask Jessie
6Houen QatoDK 11787/200717.05.2007  Houen Ilko - Dauløkke's La-Rizza
Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Egga vom Osterberger-LandDK 0000010.04.2007  Vegas du Haut Mansard - Qenni vom Osterberger-Land
2Macchiato's BugattiDK 09412/200729.04.2007  Winner vom Assaut - Kiami's Ilja
3Kratmosens WeltaDK 07514/200712.04.2007  Fello v. d. Zomerdijkslanden - Kratmosens Quina
4Team Marlboro's MoccaDK 08407/200720.04.2007  Ilbo vom Holtkämper See - Rindum's Selly
5Rindums AmandaDK 08928/200731.03.2007  Idol Von Holtkämper Hof - Rindums Tanya
6Vesterlund's GillaDK 08275/200708.04.2007  Lyshøj's Rattata - Vesterlund's Dolli
7Vesterlund GittaDK 08277/200708.04.2007  Lyshøj's Rattata - Vesterlunds Dolli
8Vesterlund's GinaDK 08276/200708.04.2007  Lyshøj's Rattata - Vesterlund's Dolli
9Houen Queen FenjaDK 11789/200717.05.2007  Houen Ilko - Dauløkke`s La-Rizza
10Houen Queen FionaDK 11788/200717.05.2007  Houen Ilko - Dauløkkes La-Rizza
11Sandkærgård's GoldieDK 07917/200714.04.2007  Haweto Nufo - Sandkærgård's Assi
12Team Marlboro MitzyDK 08405/200720.04.2007  Ilbo von Holtkämper See - Rindums Selly
13Glenn's Billie JeanDK 09562/200702.05.2007  Gabor von Fidelius - Tønagergård's Cesna
14Lillebælt's GimmieDK 10548/200726.04.2007  Lyshøj's Rattata - Sandkærgård's Chila
15Oggywons AikaDK 09763/200719.04.2007  Omar Vom Haus Valkenplatz - Rask Jessie
Hvalpeklasse - 6-8 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Slottets IsoDK 04133/200708.02.2007  Winner vom Assaut - Slottets Vanilla Sky
2Team Marlboro LexusDK 06732/200710.03.2007  Eloy Vom St. - Michaels-Berg - Superioue's Lilla My
3Haus Lucien's NufoDK 06121/200701.03.2007  Stallone de l'Oree de Bretagne - Haus Lucien's Fila
4Team Marlboro LassoDK 06736/200710.03.2007  Eloy v. st.-Michaels-Berg - Superioue´s Lilla My
Hvalpeklasse - 6-8 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Alderslyst PamalaDK 05103/200710.02.2007  Naxos vom Holtkâmpersee - Alderslyst Opal
2Alderslyst Petit Fleur 2DK 05102/200710.02.2004  Naxos vom Holtkâmpersee - Alderslyst Opal
3Elfi's MaggieDK 05373/200705.03.2007  Haweto Nufo - Maegaard Xalli
4Alderslyst PriscaDK 05104/200710.02.2007  Naxos vom Holtkâmpersee - Alderslyst Opal
5Team Marlboro LekieDK 06733/200710.03.2007  Eloy vom St.Michaels-Berg - Superiou's Lilla My
6Fatini's NuggieDK 05834/200704.03.2007  Djenges Kahn von Santes Home - Fatini's Papaya
7Haus Lucien's NatalieDK 06119/200701.03.2007  Stallone de l´Oree de Bretagne - Haus Lucien's Fila
8Houen Pretty WomanDK 06233/200709.03.2007  Houen Ilko - Garodkin Nadine
9Team Marlboro LotusDK 06734/200710.03.2007  Eloy Vom St.-Michaels-Berg - Superioue's Lilla My
10Rindums ZaraDK B0667009.03.2007  Gabor von Fidelius - Rindums Pina
11Waila vom KirschentalSZ 219637219.02.2007  Sherry vom Kirschental - Druxie vom Kirschental
12Fatini's Nahina NataniDK 05835/200704.03.2007  Djenges Kahn V. Sante's Home - Fatini's Papaya
13Houen PhebeDK 06232/200709.03.2007  Houen Ilko - Garodkin Nadine
14Fatini's NadineDK 05832/0704.03.2007  Djenges Kahn von Santes Home - Fatini's Papaya
15Bayogi IzzaDK 04646/200719.02.2007  Boban V.´t Heukske - Bayogi Rindi
Hvalpeklasse - 8-10 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Team Marlboro IcemanDK 01678/200712.12.2006  Andrjuscha van Noort - Olexius Assie
2Nørrehedens EroDK 21773/200604.12.2006  Bob von der Grafenburg - Nørrehedens Vanja
3Slottets GucciDK 02611/200704.01.2007  Quantum v. Arminius - Slottets Savannah
4Lyager's TexasDK 02287/200714.12.2006  Andrjuscha van Noort - Lyager's Irina
5Nørrehedens ElgonDK 21772/200604.12.2006  Bob von der Grafenburg - Nørrehedens Vanja
6Akacias JanzoDK 00603/200706.12.2006  Akacias Aico - Haweto Meggie
Hvalpeklasse - 8-10 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Haus Lucien's MaxiDK 03605/200716.01.2007  El Halcons Taco - Haus Lucien's Belinda
2Alderslyst OllieDK 03523/200723.01.2007  Pascali´s Eiko - Alderslyst Unique
3Lyshøj EischaDK 02941/200701.01.2002  Lyshøj Rattata - Endrefalva Ondzhi
4El Halcons CheraDK 02640/200729.12.2006  Stallone De L'oree De Bretagne - Haus Lucien's Anschy
Hvalpeklasse - 10-12 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Lyshøj's DuxDK 20945/200624.10.2006  Lyshøj's Rattata - Karat's Molly
2Houen OrbitDK 21870/200618.10.2006  Aiko vom Butjenter Land - Houen Cirkeline
Hvalpeklasse - 10-12 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Mufle MilleDK 01078/200729.11.2006  Nando vom Gollerweiher - Ica von der Burg Reichenstein
2El Halcon BaccaraDK 21393/200615.10.2006  Stallone de l'Oree de Bretagne - El Halcons Riana
3Lyshøj's DidiDK 20947/200624.10.2006  Lyshøj's Rattata - Karat's Molly
4El Halcon BacardiDK 21391/200615.10.2006  Stallone de l'Oree de Bretagne - El Halcons Riana
Babyklasse - fra 8 uger - Hanner / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
1Stenskoven SamsonDK 15701/200704.07.2007  Karat's Erasmus - Stenskoven Elva
3Kiami's RexDK 15948/200728.06.2007  Superioue's Zlatan - El Halcon's Quina
Babyklasse - fra 8 uger - Tæver / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
1Team-Dika's GhaffiDK 16652/200709.07.2007  Wox von Lentulo - Team Dika's Edessa




Præmiegivere