Resultatliste - LD-Påskeskue den 9. april 2012 i Kreds 84 - Skovbo

Deltagere / Tilmeldte :

98  / 105   (93%)


Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Team Marlboro TigerDK 16316/200819.06.2008A/0AK-D SchH3 IPO3 FH2Kwantum vom Klostermoor - Rubini Shakira
F2Janki ChrisDK 04665/200927.02.2009N/NAK-D SchH3 Vegas van Noort - Janki O'line
F3Arek von Haus GerstenbergSZ 220977104.10.2007N/NAK SchH3 Yerom vom Haus Salihin - Dauløkke's Yaffa
F4Team Marlboro HarleyDK 03218/201015.01.2010FN/N SchH3 Team Marlboro Jaguar - Cim von der Waterbör
F5Hekami RomulusDK 10501/200919.05.2009A/0AK-D SchH1 Flash van de Zomerdijkslanden - Kratmosens Quella
F6Wildmarkens Bom BomDK 00069/201011.11.2009FN/NAK-D SchH3 IPO3 Team Marlboro Tiger - Wildmarkens Siegerin
F7Pelo HarleyDK 20503/200818.09.2008A/0AK-D SchH3 Wesley van Dan Alhedy's Hoeve - Gipsi von der Lohr Quelle
F8Maegaards NiconDK 08790/200915.04.2009N/NAK SchH1 Markus vom Status quo - Maegaards Yoyo
F9Houen PicassoDK 06235/200709.03.2007C/2AK BHP1 Houen Ilko - Garodkin Nadine
F10Glyxenborg's ChaschSE 20446/200801.02.2008B/0AK IPO2 Mischaland's Povel - Adato: Jazza
F11Kiami's UranDK 13341/200802.06.2008C/0AK BHP1 Buka vom Agilolfinger - Kiami's Lexie
01Hyldebo QaroDK 12599/200829.04.2008A/0AK BHP1 Flindts Bondo - Hyldebo Fancy

Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: Michael Lumby
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Hvolbæk's JuvelDK 15764/200826.07.2008A/0AK BHP1 Digger vom Elzmündungsraum - Karat's Gina
F2Haus Wiener's JacquelineDK 00277/201004.12.2009A/0AK-D SchH3 Joker vom Eichenplatz - Haus Wiener's Felina
F3Wildmarkens Best SellerDK 00073/201011.11.2009FN/N IPO1 FP UHPTeam Marlboro Tiger - Wildmarkens Siegerin
F4Leri TheresiaDK 23216/200902.12.2009A/0AK-D SchH2 Gigolo von der Bärenschlucht - Leri Quissa
F5Greve OlineDK 06774/200824.03.2008A/0AK-D SchH3 Team Paka's Hix - Greve Fannie
F6Kiami's RominaDK 15950/200728.06.2007B/1AK BHP1 Superioue's Zlatan - El Halcons Quina
F7Walkini's HaleyDK 00540/200801.12.2007C/0AK-D SchH1 Attebjerg Amigo - Maack's Vischa

Veteranklasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Rowicks FalkDK 02889/200210.02.2002A/0AK BHP3 IPO3 SPH1Hajen Gangster - Rowicks Birka

Veteranklasse - Tæver / Dommer: Michael Lumby
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Leri QuissaDK 03261/200531.01.2005B/0AK SchH3 Esto van Noort - Leri Waziya

Unghundeklasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Haus Haargaard JuventoDK 18712/201004.09.2010A/0 Nemo von der Lengernheide - Kratmosens Felicia
SG2Kratmosens HaikuDK 09314/201025.04.2010FN/N Ustinov vom Römerland - Kratmosens Kassandra
SG3Thomsebo CarlosDK 19073/201021.09.2010A/0 Team Marlboro Tiger - Thomsebo Toya
SG4Team Marlboro JakoDK 16798/201015.09.2010A/0 Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
SG5Calippo NeroDK 17654/201019.09.2010B/0 Nino von Tronje - Quera vom Fichtenschlag
SG6Rapi NandoDK 08969/201021.04.2010C/2 Nelson vom Frankengold - Rapi Misja

Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Michael Lumby
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Haus Haargaard JuntiDK 1871604.09.2010A/0 Nemo von der Lengerhedide - Kratmosens Felicia
SG2Hekami UmbraDK 11218/201029.04.2010C/0AGK FP UHPAlex Alexander the Great - Kratmosens Quella
SG3Team Marlboro JessieDK 16802/201015.09.2010A/0 Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
SG4Thomsebo ChaplisDK 19068/201021.09.2010B/0 FPTeam Marlboro Tiger - Thomsebo Toya
SG5Janki FlyDK 16737/201025.07.2010A/0AK-D IPO1 Noell vom Suentelstein - Janki Venus
SG6Stoksbjerg CzarinaDK 09915/201010.05.2010A/0 Rhyscher von Arlett - Leri Nebka
SG7Quinnie von JagenstadtAKC DN2881610108.08.2010  Natz vom Land Mecklenburg - Leri Michaela
G1Cartagena JenkaDK 1137931.05.2010A/0 FP UHPQuincy vom Waldwinkel - Bagira vom Röhnsaler Bach

Yngste klasse - Hanner / Dommer: Michael Lumby
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Maegaards RickoDK 20704/201019.11.2010B/0 Grøn Canto - Maegaards Jackie
SG2Team Marlboro KashmirDK 00636/201122.11.2010A/0 Guccy vom Heinrichplatz - Team Marlboro Quess
SG3Hatani's LabanDK 20446/201009.11.2010B/0 Team Marlboro Tiger - Hatani's Dior
SG4Maack's XaxoDK 06291/201102.03.2011  Team Marlboro Tiger - Maack's Hallie
SG5Kiami's GianoDK 02974/201103.02.2011  Hillson von Athaba - Kiami's Romina
SG6Hekami YorkDK 05121/201117.03.2011  Team Paka's Ozzy - Hekami Omega
U1Fjordly's EnzoDK 04681/201101.03.2011  Gerry vom Holtkämper Hof - Fjordly's Destiny

Yngste klasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Haus Lintz CitrusDK 19581/201027.10.2010B/0AGK Bix von Arlett - Coco vom Frankengold
SG2Team Paka's AnnabellDK 20010/201029.10.2010FN/0 Renzo vom Holtkamper See - Team Paka's Hekla
SG3Arijel's EllinorDK 02770/201129.12.2010  Gerry vom Holtkämper Hof - Vary vom Streithahn
SG4Team Marlboro KobraDK 00643/201122.11.2010B/0 FPGuccy vom Heinrichplatz - Team Marlboro Quess
SG5Coco von ArinaDK 00794/201227.12.2010B/0 Team Marlboro Tiger - Hassenkam's Rosa
SG6Haus Haargaard LuluDK 00294/201127.11.2010A/0AGK Gigolo von der Bärenschlucht - Kratmosens Noëlle
SG7Hvolbæk's OttieDK 05425/201119.03.2011  Bix von Arlett - Hvolbæk's Juvel
SG8Team Marlboro KamiahDK 00638/201122.11.2010A/0 FPGuccy vom Heinrichplatz - Team Marlboro Quess
SG9Walkini's MilleDK 02019/201102.12.2010  Gerry vom Holtkämper Hof - Walkini's Diva
SG10Team Marlboro LadyDK 00474/201115.12.2010A/0 FPTeam Marlboro Tiger - Karma vom Holtkämper Hof
SG11Team Marlboro LuckyDK 00478/201115.12.2010  Team Marlboro Tiger - Karma vom Holtkämper Hof

LS Unghundeklasse - Hanner / Dommer: Fritz Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Kisa's QuandoDK 07514/201011.04.2010A/0 Hassenkam's Nilas - Kisa's Gipsy

LS Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Fritz Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Thomsebo BonnieDK 14611/201027.07.2010B/0 FPShicco von der Freiheit Westerholt - Thomsebo Jatzi

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
SL1Team Marlboro PantherDK 09072/201112.05.2011Chacco von der Freiheit Westerholt - Team Marlboro Jara
SL2Haus Haargaard NavarroDK 12082/201116.06.2011Ober von Bad-Boll - Kratmosens Utzi
SL3Team Marlboro PaceyDK 09069/201112.05.2011Chacco von der Freiheit Westerholt - Team Marlboro Jara
SL4Electus JokerDK 09805/201120.05.2011Wildmarkens Zoom - Electus Aramis
SL5Leri AndrewDK 13629/201105.07.2011Gigolo von der Bärenschlucht - Leri Opal
SL6Sontos ZolanDK 11114/201116.06.2011Team Rapi Exit - Sontos Oline

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
SL1Thomsebo Do It'DK 12029/201115.06.2011Remo vom Fichtenschlag - Coco vom Frankengold
SL2Adler See GöttinDK 07858/201101.05.2011Hagadahls Figo - Kratmosens Quina
SL3Team Marlboro PriscaDK 09076/201112.05.2011Chacco von der Freiheit Westerholt - Team Marlboro Jara
SL4Team Sufra ImagineDK 08668/201104.05.2011Janki Yen - Urte vom Emkendorfer Park
SL5Leri AylaDK 13632/201105.07.2011Gigolo von der Bärenschlucht - Leri Opal
SL6Liva's LafayetteDK 12688/201128.06.2011Kupfer Dylan - Rapi Hera
SL7Sontos ZennaDK 111117/20116.06.2011Team Rapi Exit - Sontos Oline
SL8Kisa's WegaDK 15285/201108.07.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Karat's Wannie
SL9Janki GraceDK 10890/201103.06.2011Tim vom Nordteich - Janki O'line
SL10Akacias RumleDK 08552/201110.05.2011Team Marlboro Jaguar - Akacias Baily
SL11Team Sufra InaDK 08669/201104.05.2011Janki Yen - Urte vom Emkendorfer Park
U1Wildmarkens EnaDK 08584/201118.04.2011Wildmarkens Zoom - Nicki aus dem Westfalen-Zwinger

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
SL1Team Marlboro QuattroDK 15096/201123.08.2011Bix von Arlett - Team Marlboro Jira
SL2Janki HayDK 16608/201119.08.2011Janki Chris - Janki Quila
SL3Lyager's PilgrimDK 16942/201120.09.2011Remo vom Fichtenschlag - Haus Haargaard Basta
SL4Arijel's FeicconDK 02676/201211.09.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Arijel's Bojana
SL5Djalsam's ChickoDK 17857/201106.10.2011Wegas vom Fichtenschlag - Djalsam's Quinni
SL6Lillebælt's LimboDK 16482/201110.09.2011Janki Chris - Alderslyst Remix
SL7Hylteland's BossSE 55852/201105.09.2011Bix von Arlett - Gera Dzako
SL8Pelo KongoDK 15751/201127.08.2011Janki Chris - Pelo Hollie
SL9Arijel's FalconDK 02677/201211.09.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Arijel's Bojana

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
SL1Di Di vom ValtenbergSZ 227231712.07.2011Sirio vom Rauhtal - Lola vom Valtenberg
SL2Thomsebo Even BetterDK 16530/201112.09.2011Wildmarkens Bom Bom - Thomsebo Wyomi
SL3Team Marlboro QueenDK 15098/201123.08.2011Bix von Arlett - Team Marlboro Jira
SL4Jordemoderhuset's HexeDK 14860/201107.08.2011Chijas Bazi - Jordemoderhuset's Farina
SL5Haus Wiener's NarniaDK 16800/201121.09.2011Remo vom Fichtenschlag - Haus Wiener's Felina
SL6Arijel's FigtherDK 02678/201211.09.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Arijel's Bojana
SL7Djalsam's CharmeDK 17862/201106.10.2011Wegas vom Fichtenschlag - Djalsam's Quinni
SL8Leri BiancaDK 17432/201127.09.2011Xen vom Heerbusch - Leri Quissa
SL9Pelo KamilleDK 15755/201127.08.2011Janki Chris - Pelo Hollie
SL10Hylteland's BeautySE 55849/201105.09.2011Bix von Arlett - Gera Dzako
SL11Greve ZiljeDK 15438/201125.08.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Greve Nelly
SL12Lillebælt's LinsiDK 16484/201110.09.2011Janki Chris - Alderlyst Remix
SL13Grænsen's IngaDK 14969/201120.08.2011Remo vom Fichtenschlag - Grænsen's Flik Flak
SL14Sontos ÆksiDK 16337/201114.09.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Scharmark's Eksi
SL15Ørnesædet's QuinaDK 14528/201105.08.2011Sirio vom Rauhtal - Janki Venus
SL16Lillebælt's LambiDK 16485/201110.09.2011Janki Chris - Alderslyst Remix
SL17Langtoftens CassiaDK 15618/201123.08.2011Team Marlboro Tiger - Kratmosens Quendi
SL18Kiami's JackiDK 15773/201127.08.2011Calif von Arlett - Ida aus Agrigento




 
Hvalpekuld
Plac.NavnFødtFars/Mors navn
0Kennel Team Marlboro12.05.2011Chacco von der Freiheit Westerholt - Team Marlboro Jara
0Kennel Arijel11.09.2011Gerry vom Holtkämper Hof - Arijel's Bojana
 
Afkomsgrupper Hanner
1Team Marlboro TigerDK 10001.. FP -

Præmiegivere

Martin nielsen, 
Anders Kronholm Jensen, 
Boehringer Ingelheim Vetmedica Danmark, www.bivet.nu/dk
Hafran v/ Hanne og Frits Andresen, www.hundepensionhafran.dk
Herfølge Trailer & Dækservice, www.hundebure.com
Kenjan ApS, kenjan.dk
Kennel Adler See, kenneladlersee.mono.net
Kennel Attebjerg, www.kennelattebjerg.dk
Kennel Chijas, www.chijas.dk
Kennel Coronis, www.kennel-coronis.dk
Kennel Greve, www.kennelgreve.com
Kennel Harmonien, www.kennelharmonien.com
Kennel Hassenkam, www.kennel-hassenkam.dk
Kennel Haus Lintz, www.hauslintz.dk
Kennel Haus Wiener, www.hauswieners.dk
Kennel Hekami, www.kennel-hekami.dk
Kennel Janki, www.janki.dk
Kennel Jordemoderhuset, www.jordemoderhuset.dk
Kennel Kiami, www.kiami.dk
Kennel Kisa, www.kisas.dk
Kennel Kojack, www.kennelkojack.dk
Kennel Langtoften, www.kennel-langtoften.dk
Kennel Leri, www.leri.dk
Kennel Lyngstedet, www.lyngstedet.dk
Kennel Maegaard, www.kennelmaegaard.dk
Kennel Maack, www.kennelmaack.dk
Kennel Niemai, www.niemai.dk
Kennel Pelo, www.kennel-pelo.dk
Kennel Planteskolen, www.kennel-planteskolen.dk
Kennel Scharmark´s, www.team-schaefer.dk
Kennel Skovhytten, www.kennel-skovhytten.dk
Kennel Sonto, www.sonto.dk
Kennel Team Kratmosen, www.team-kratmosen.dk
Kennel Team Marlboro, www.team-marlboro.dk
Kennel Team Sajo, www.teamsajo.dk
Kennel Team Sufra, www.sufra.dk
Kennel Team Thomsebo, www.team-thomsebo.dk
Kennel Team Aaby, www.teamaaby.dk
Kennel Team-Buller, www.team-buller.dk
Kennel Thomsebo, www.thomsebo.dk
Kennel Walkini, www.123hjemmeside.dk/kennel_walkini
Kennel Wildmarken, www.wildmarken.dk
Kennel Ørnesædet, www.oernesaedet.dk
Køge Petshop, koegepetshop.dk
Natural Brande A/S, www.arion-premium.dk
Royal Canin, www.royalcanin.dk
Skovhytten´s E-butik, www.skovhyttenaps.dk
Taastrup Hundesvømning v/ Linda & Steen, www.taastrup-hundesvoemning.dk