Resultatliste - Kombiskue den 21. april 2011 i Kreds 84 - Skovbo

Deltagere / Tilmeldte :

87  / 94   (93%)


Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Janki ChrisDK 04665/200927.02.2009N/NAK-D SchH3 Vegas van Noort - Janki O'line
F2Team Quindi's Giro GiroDK 16768/200824.07.2008A/0AGK BHP1 FP UHPHassenkam's Nilas - Team Quindi's Chiquita
F3Hekami HerculesDK 18049/200725.09.2007C/0 BHP1 FP UHPJoschy vom Dänischen Hof - Kefas Fergie

Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: Poul Meineche
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Haus Lintz ArlinDK 00945/200906.01.2009C/0AK-D SchH1 Banderas du Domaine du Parc - Thomsebo Toya
F2Kiami's RominaDK 15950/200728.06.2007B/1AK BHP1 Superioue's Zlatan - El Halcons Quina
F3Leri OpalDK 13055/200822.05.2008A/0AK-D SchH1 Team Paka's Hix - Leri Franceska
F4Janki YuleDK 18763/200624.08.2006A/1AK-D SchH1 Natz dell' Alto Pino - Janki O'line
F5Jordemoderhuset's EvitaDK 10941/200708.05.2007B/0AK BHP1 Fello van de Zomerdijkslanden - Jordemoderhuset's Yasmina
F6Thomsebo VanillaDK 04492/200808.02.2008B/0 IPO1 FP UHPGodalis Tino - Thomsebo Jatzi
F7Leri PandoraDK 24193/200828.11.2008B/0 SchH1 BH UHPAttebjerg Amigo - Leri Gisela

Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Poul Meineche
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Xochitl von Leaa---- GB-0452-A24.07.2009N/NAGK Floro degli Achei - Quenda von Elzmündungsraum
SG2Jordemoderhuset's GucciDK 10694/200931.05.2009A/0 Scharmark's Heman - Jordemoderhuset's Yasmina
SG3Anka von der KräuterwieseSZ 223820428.06.2009N/0AK-D SchH1 Rhyscher von Arlett - Piccola von der Kräuterwiese

Yngste klasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Wildmarkens Bom BomDK 00069/201011.11.2009FN/NAGK Team Marlboro Tiger - Wildmarkens Siegerin
SG2Kratmosens GaribaldiDK 05699/201026.02.2010  Nelson vom Frankengold - Kratmosens Nöelle
SG3Maack's SimbaDK 03123/201008.02.2010  Ballack zur Worringer Rheinaue - Zaskia vom Farbenspiel
SG4Karat's ElvisDK 02119/201024.12.2009A/0AGK Arex von der Wilhelmswarte - Karat's Renka
SG5Scharmark's XavierDK 05518/201019.03.2010  Peik vom Holtkämper Hof - Scharmark's Gitta
SG6Langtoftens ÆskoDK 05187/201005.03.2010  Quantum von Arminius - Kratmosens Quendi
07Team Paka's YasskoDK 04038/201014.02.2010  Yerom vom Haus Salihin - Team Paka's Hekla

Yngste klasse - Tæver / Dommer: Poul Meineche
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Wildmarkens Best SellerDK 00073/201011.11.2009FN/N BEG.BTeam Marlboro Tiger - Wildmarkens Siegerin
SG2Team Riversides JadeSE 33202/201005.04.2010  Ulano vom Römerland - Mischaland's Trilska
SG3Haus Lucien's UnaDK 01336/201030.11.2009  Vinner av Quantos - Haus Lucien's Natalie
SG4Scharmark's XanjaDK 05522/201019.03.2010  Peik vom Holtkämper Hof - Scharmark's Gitta
SG5Greve ThessaDK 22232/200914.11.2009A/1 Team Paka's Hix - Greve Jenna
SG6Wildmarkens CandysDK 01243/201024.12.2009A/0AGK Team Marlboro Tiger - Wildmarkens Gucci
SG7Team Quindi's Ischa BonitaDK 05923/201021.03.2010  Busjæcks Cool Cato - Team Quindi's Chili Girl
SG8Maack's SitaDK 03126/201008.02.2010  Ballack zur Worringer Rheinaue - Zaskia vom Farbenspiel
SG9Team Quindi's Lolly LollyDK 05921/201021.03.2010  Busjæcks Cool Cato - Team Quindi's Chili Girl
G10Rask Chanel no 5DK 23116/200927.11.2009  Theo della Real Favorita - Rask Priscilla

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Poul Meineche
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Kratmosens HaikuDK 09314/201025.04.2010Ustinov vom Römerland - Kratmosens Kassandra
2Krumstien's CassiusDK 11719/201005.06.2010Haus Haargaard Esto - Krumstien's Balody
3Team Aaby EskoDK 14232/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Kratmosens HalloweenDK 09318/201025.04.2010Ustinov vom Römerland - Kratmosens Kassandra
2Hekami UmbraDK 11218/201029.04.2010Alex Alexander the Great - Kratmosens Quella
3Maack's TasjaDK 08602/201001.05.2010Paer vom Hasenborn - Maack's Linka
4Krumstien's ChiliDK 11717/201005.06.2010Haus Haargaard Esto - Krumstien's Balody
5Kiami's FionaDK 13014/201011.06.2010Leri Quanto - El Halcons Quina
6Stoksbjerg CzarinaDK 09915/201010.05.2010Rhyscher von Arlett - Leri Nebka
7Team Aaby EikaDK 14236/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi
8Walkini's JatziDK 10019/201027.04.2010Hvolbæk's Cako - Maack's Vischa
9Walkini's KalaDK 13384/201026.05.2010Kisa's Gambler - Vary vom Streithahn
10Walkini's KayaDK 13383/201026.05.2010Kisa's Gambler - Vary vom Streithahn
11Salby's CiskaDK 08577/201028.04.2010Scharmark's Heman - Salby's Izzie
12Team Aaby EttieDK 14237/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: Poul Meineche
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Calippo MeracusDK 15330/201025.07.2010Franco vom Kuckucksland - Haus Haargaard Chanel
2Haweto RetroDK 17490/201003.09.2010Elfi's Nemo - Ruska von Trafalga
3Sontos YagoDK 16918/201003.09.2010Ebafarmens Vodca - Scharmark's Eksi
4Thomsebo BenjiDK 14613/201027.07.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Thomsebo Jatzi
5Elverhøj IbberDK 15545/201018.08.2010Hassenkam's Nilas - Elverhøj Quanta
6Thomsebo CatoDK 19069/201021.09.2010Team Marlboro Tiger - Thomsebo Toya

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Thomsebo ChaplisDK 19068/201021.09.2010Team Marlboro Tiger - Thomsebo Toya
2Haus Haargaard JuntiDK 18716/201004.09.2010Nemo von der Lengernheide - Kratmosens Felicia
3Quinnie von JagenstadtAKC DN288161008.08.2010Natz vom Land Mecklenburg - Leri Michaela
4Calippo NatalieDK 17650/201019.09.2010Nino von Tronje - Quera vom Fichtenschlag
5Leri ValliDK 15841/201009.08.2010Leon von der Orangerie - Leri Izola
6Janki FieonaDK 16736/201025.07.2010Noell vom Suentelstein - Janki Venus
7Walkini's LaikaDK 16825/201009.08.2010Hvolbæk's Cako - Walkini's Haley
Trukket1Dolce vom ZisawinkelSZ 225845204.10.2010Ury vom Zisawinkel - Gina vom Zisawinkel

Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: Poul Meineche
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Haus Lintz CorfieDK 19582/201027.10.2010Bix von Arlett - Coco vom Frankengold
2Greve VitusDK 20932/201019.11.2010Team Rapi Exit - Greve Jenna
3Coronis QvantosDK 20656/201010.11.2010Markus vom Status quo - Coronis Lilli Marlene
4Wildmarkens Don JuanDK 20963/201029.10.2010Tyson vom Köttersbusch - Wildmarkens Siegerin
5Elsted's DiggerDK 20849/201015.11.2010Elfi's Nemo - Hexe van't Groot-Fehn
6Karat's HittoDK 01606/201114.12.2010Nino von Tronje - Karat's Ulki
7Haus Haargaard KenzoDK 00630/201130.10.2010Sepp vom Hammelsbacher Hof - Kratmosens Utzi
8Dokopi BaxiDK 00740/201122.11.2010Karat's Erasmus - Arijel's Arijel
9Arex av QuantosNO 34147/1105.11.2010Quai vom Status quo - Ajsa Splitberg
10Team Rapi MessiDK 21259/201005.12.2010Team Rapi Exit - Aveny
11Brimett DjDK 20874/201022.11.2010Grænsen's Aduss - Team Quindi's Chiquita
12Walkini's MamboDK 02014/201102.12.2010Gerry vom Holtkämper Hof - Walkini's Diva
13Walkini's NemoDK 02012/201105.12.2010Gerry vom Holtkämper Hof - Maack's Vischa
14Harmoniens AsterixDK 20521/201005.11.2010Sepp vom Hammelsbacher Hof - Kisa's Gipsy

Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Haus Lintz CitrusDK 19581/201027.10.2010Bix von Arlett - Coco von Frankengold
2Brimett DúnéDK 20875/201022.11.2010Grænsen's Aduss - Team Quindi's Chiquita
3Wildmarkens DesignDK 20967/201029.10.2010Tyson vom Köttersbusch - Wildmarkens Siegerin
4Sandkærgård's Miss-RaskDK 21036/201020.11.2010Lilliendahl Santo - Rask Priscilla
5Haus Haargaard LuluDK 00294/201127.11.2010Gigolo von der Bärenschlucht - Kratmosens Noêlle
6Haus Haargaard KellyDK 00632/200130.10.2010Sepp vom Hammelsbacher Hof - Kratmosens Utzi
7Maack's VictoryDK 20371/201005.11.2010Team Marlboro Tiger - Maack's Mischa
8Team Rapi LotusDK 20211/201010.11.2010Team Rapi Exit - Team Rapi Anastasia
9Walkini's MilleDK 02019/201102.12.2010Gerry vom Holtkämper Hof - Walkini's Diva
10Walkini's MischaDK 02017/201102.12.2010Gerry vom Holtkämper Hof - Walkini's Diva
11Kisa's RitaDK 01827/201013.12.2010Hassenkam's Nilas - Kisa's Dolly
12Walkini's NussiDK 02013/201105.12.2010Gerry vom Holtkämper Hof - Maack's Vischa
13Karat's HondaDK 01608/201114.12.2010Nino von Tronje - Karat's Ulki
14Team Marlboro LadyDK 00474/201115.12.2010Team Marlboro Tiger - Karma vom Holtkämper Hof




 
Hvalpekuld
Plac.NavnFødtFars/Mors navn
0Kennel Wildmarken29.10.2010Tyson vom Köttersbusch - Wildmarkens Siegerin
0Kennel Walkini02.12.2010Gerry vom Holtkämper Hof - Walkini's Diva
0Kennel Team Aaby11.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi

Præmiegivere

Kennel Stoksbjerg, 
Kennel Team Sufra, 
Kennel Rask, 
Kennel Janki, 
Kennel Maack, 
Kennel Kojack, 
Kennel Chijas, 
Kennel Coroni's, 
Kennel Greve, 
Kennel Ørnesædet, 
Kennel Arrekær, 
Kennel Lyngstedet, 
Kennel Arijel, 
Kennel Thomsebo, 
Kennel Jordemoderhuset, 
Kennel Wildmarken, 
Kennel Hekami, 
Kennel Scharmark, 
Kennel Rapi, 
Kennel Krumstien, www.krumstien.dk
Kennel Dokopi, 
Kennel Team Aaby, 
Kennel Kiami, http://www.kiami.dk
freddy hansen, 
Graphic Solutions AS, www.graphic-solutions.biz
Kennel Pelo, 
Kennel Vestegnen, 
Kennel Vestegnen, 
Kennel Walkini, www.123hjemmeside.dk/kennel_walkini
V/ Vibe Lenthe & Simone Bo Lenthe, www.thomsebo.dk