Resultatliste - Kombiskue den 2. april 2011 i Kreds 54 - Br�nderslev

Deltagere / Tilmeldte :

71  / 71   (100%)


Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Team Marlboro DecoDK 13869/200606.06.2006B/0AK BHP2 Wilaritts Qwenzo - Cayira's Frøyha
F2Houen James DeanDK 19587/200515.09.2005A/1AK BHP2 IPO3 SPH1Rubini Kliff - Houen Be-Vendi
F3Team Marlboro QunoDK 05394/200829.02.2008A/0AK-D SchH3 Sirio della Real Favorita - Cayira's Frøyha
F4Team Marlboro VancoDK 17848/200813.08.2008B/0 BHP1 UHPPanjo vom Kirschental - Team Marlboro Dee-Dee
F5Vitali zu den drei WiekenSZ 222096313.06.2008N/N BHP1 FP UHPMarkus vom Status quo - Lucy zu den drei Wieken
F6Degn's KomsaaDK 05600/200707.03.2007A/0AK BHP2 Ajax vom Röhnsaler Bach - Degn's Freja
T7Laguso PeléDK 03818/200813.02.2008A/1 BHP2 IPO3 FP UHPKenzo vom Nordenstamm - Laguso Nixi
U1Djalsam's YankieDK 21342/200822.09.2008A/0AK-D SchH3 Godalis Tino - Djalsam's Quinni
U1Quattrogårdens UxSE 17979/200722.01.2007B/0AK IPO1 Quattrogårdens Jello - Quattrogårdens Irra

Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Houen TulaneDK 00864/200825.11.2007A/0AK SchH1 Hassenkam's Nilas - Garodkin Nadine
F2Team Marlboro QuessDK 05401/200829.02.2008N/NAK-D SchH1 Sirio della Real Favorita - Cayira's Frøyha
F3Djalsam's QuinniDK 17176/200514.08.2005A/1AK-D BHP1 Dux de Cuatro Flores - Heilei's Queen of Sunrice
F4Houen NynneDK 17987/200616.08.2006B/0AK-D SchH1 Houen Ilko - Houen Be-Vendi
F5Jordemoderhuset's EvitaDK 10941/200708.05.2007B/0 BHP1 FP UHPFello van de Zomerdijkslanden - Jordemoderhuset's Yasmina
F6Heager's CelinaDK 01376/200604.01.2006A/0AK BHP1 Heager's Veikko - Tonia von der Liebeswarte
G7Jabina RicciDK 23202/200724.10.2007A/0 BHP3 UHPJavir vom Talka Marda - Eva.

Åben klasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
G1Studsdal TellDK 20277/200815.09.2008  FPDjenges Kahn van Santes Home - Studsdal Yessie

Åben klasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
U1Kiami's YasminDK 05714/200912.03.2009  BH UHPVegas van Noort - Kiami's Lexie

Unghundeklasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Team Marlboro ChelloDK 19607/200921.09.2009  Paul vom Bierstadter Hof - Team Marlboro Jira
G2Ulvegraven's FenrisDK 11871/200920.05.2009B/0 FPJavir vom Talka Marda - Jabina Fee
U1Heager's NickoDK 17379/200918.08.2009  Busjæcks Cool Cato - Heager's Celina

Unghundeklasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Vennebjergs JodieDK 17150/200904.08.2009A/0 Kwantum vom Klostermoor - Vennebjergs Æ-Donna
SG2Digmann CleopatraDK 18246/200908.08.2009  Busjæcks Cool Cato - Dauløkke's Té-Té
SG3Uggertawn IsmaDK 07823/200904.04.2009A/0 UHPVennebjergs Xon - Hanny vom Wulfsdiek
SG4Nørrehedens ChannaDK 12370/200920.06.2009A/1 Markus vom Status quo - Nørrehedens Lima
SG5Team Paka's RapellaDK 12206/200908.05.2009B/0 UHPTeam Paka's Hix - Wilma von der alma mater
SG6Uggertawn IbiDK 07826/200904.04.2009A/0AK-D SchH1 Vennebjergs Xon - Hanny vom Wulfsdiek
SG7Heager's NicolDK 17377/200918.08.2009  Busjacks Cool Cato - Heager's Celina
G8Froulund BibiDK 19601/200901.09.2009  To-Slow Enzo - Asbis Carla
G9Kochen's KaidiDK 10119/200924.04.2009B/0 Campino vom Grossen Schönberg - Kochen's Gucci
G10Froulund BoaDK 19602/200901.09.2009A/1 FPTo-Slow Enzo - Asbis Carla

Yngste klasse - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Brix's OconnorDK 22072/200909.11.2009A/0 Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
SG2Brix's OrsonDK 22074/200909.11.2009A/0 Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
SG3Dathaki SoloDK 22899/200904.12.2009  Bettig Lester - Kimberhyttens Sally

Yngste klasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Team Marlboro EmmieDK 00586/201022.11.2009  Yerom vom Haus Salihin - Team Marlboro Jara
SG2Vennebjergs KarolaDK 22498/200919.11.2009  FPGodalis Tino - Hexe von Godalis
SG3Djalsam's AimeeDK 04583/201020.02.2010  Quenn vom Löher Weg - Djalsam's Quinni
SG4Sareia von der KanisfluhDK 20125/201019.02.2010  Godalis Tino - Yackina aus Agrigento
SG5Egåen's ZentaDK 21258/200922.10.2009A/0 Zerxis vom Osterberger-Land - Kimberhyttens Unik
SG6Team Marlboro GabbieDK 02772/201010.01.2010  Yukon von der Bastillie - Karma vom Holtkämper Hof
SG7Brix's OssiDK 22076/200909.11.2009A/0 Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
SG8Micadee's EquizaDK 01846/201024.12.2009  Team Marlboro Deco - Micadee's Azira
SG9Dathaki SindyDK 22903/200904.12.2009A/0 Bettig Lester - Kimberhyttens Sally
SG10Bettig QuinnDK 00900/201006.01.2010A/0 Bettig Lester - Team Rapi Exi

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Leri UffeDK 20060/201007.06.2010Rocco vom Mittelwest - Karat's Renka
2Utha von der KanisfluhSZ 225246715.04.2010Koby von Fidelius - Aska von Riedgarten
3Markager's GladiatorDK 08216/201002.05.2010Kratmosens Stanley - Markager's Evitta
4Hvolbæk's NescoDK 10338/201013.05.2010Team Paka's Hix - Hvolbæk's Cita
01Team Marlboro IzakDK 13853/201025.06.2010Ustinov vom Römerland - Team Marlboro Quetta

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Hekami UmbraDK 11218/201029.04.2010Alex Alexander the Great - Kratmosens Quella
2Brix's PenniDK 08836/201025.04.2010Floro degli Achei - Skovhytten's Dee Dee
3Hvolbæk's NuggaDK 10340/201013.05.2010Team Paka's Hix - Hvolbæk's Cita
4Plys' EmmyDK 13156/201017.06.2010Mentos vom Osterberger-Land - Plys' Alli
5Kiami's FahraDK 13013/201011.06.2010Leri Quanto - El Halcons Quina

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Haweto RetroDK 17490/201003.09.2010Elfi's Nemo - Ruska von Trafalga
2Team Marlboro JakoDK 16798/201015.09.2010Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
3Lyshøj's LinkinDK 17846/201016.09.2010Negus vom Lärchenhain - Endrefalva Ondzhi
4Heager's PontoDK 15018/201029.07.2010Team Paka's Hix - Heager's Celina
5Skellet AdonisDK 14093/201018.07.2010Svolle Basra - To Slow Evita

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Thomsebo Beat' ItDK 14610/201027.07.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Thomsebo Jatzi
2Team Marlboro JessieDK 16802/201015.09.2010Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
3Team Marlboro JolinaDK 16807/201015.09.2010Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
4Team Marlboro JoyDK 16803/201015.09.2010Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
5Micadee's FaziraDK 18390/201028.09.2010Arek von Haus Gerstenberg - Micadee's Azira
6Nørrehedens CobraDK 17657/201028.09.2010Ballack zur Worringer Rheinaue - Nørrehedens Urga
7Houen IsaDK 01545/201018.09.2010Mentos vom Osterberger-Land - Houen Nynne
8Nørrehedens CiggaDK 17655/201028.09.2010Ballack zur Worringer Rheinaue - Nørrehedens Urga
9Haus Edberg AnastasiaDK 17142/201006.08.2010Vamos vom Emkendorfer Park - Rubini Shakira

Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Vennebjergs MessiDK 19924/201002.11.2010Vennebjergs Xon - Hexe Von Godalis

Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: René Jørgensen
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Elsted's DonnaDK 20845/201015.11.2010Elfi's Nemo - Hexe van't Groot-Fehn
2Vennebjergs MonikDK 19927/201002.11.2010Vennebjergs Xon - Hexe von Godalis





Præmiegivere

Kennel Houen, 
Kennel Jordemoderhuset, www.jordemoderhuset.dk
Uggertawn,