Resultatliste - Indend�rs Kombiskue den 27. februar 2011 i Kreds 47 - Sus�

Deltagere / Tilmeldte :

93  / 112   (83%)


Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Emindos ZeppoSE 13246/200910.12.2008A/0AK SchH1 Vegas van Noort - Dauløkke's Violanda
F2Tim vom NordteichSZ 216330710.05.2005N/NAK-D SchH3 Idol vom Holtkämper See - Kelli vom Overlingerland
F3Houen TotoDK 00860/200825.11.2007B/1AK BHP1 Hassenkam's Nilas - Garodkin Nadine
F4Pelo HarleyDK 20503/200818.09.2008A/0AK-D SchH3 Wesley van Dan Alhedy's Hoeve - Gipsi von der Lohr Quelle
U1Naxx von AthabaSZ 219028009.10.2006N/NAK-D SchH3 IPO3 Pakros d' Ulmental - Chipsina vom Holtkämper See

Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Houen TulaneDK 00864/200825.11.2007A/0AK SchH1 Hassenkam's Nilas - Garodkin Nadine
F2Team Marlboro UltimaDK 18432/200822.07.2008B/0AK-D SchH1 Team Marlboro Jaguar - Team Marlboro Ebonie
F3Haus Haargaard XelmaDK 14906/200412.07.2004A/0AK SchH1 Hassenkam's Nilas - Haus Haargaard Obsession
F4Kratmosens AgynessDK 12960/200804.06.2008A/0AK-D SchH2 Negus vom Holtkämper See - Kratmosens Noëlle
F5Team Riverside GemmaSE 59349/200815.06.2008B/0AK-D SchH1 Yasko vom Uckerstrom - Mischalands Trilska
F6Rommelhoff's HodjaDK 17555/200803.08.2008B/0 SchH1 Markus vom Status quo - Kratmosens Kassandra
F7Halina vom ZidenaNO 31560/0916.11.2008N/N SchH1 BH ADSolo vom Köttersbusch - Bezina vom Zidena
SG1Hulgaard's AkelaDK 00571/200916.12.2008B/0 BHP1 FPKenzo vom Nordenstamm - Aime'e's Bixi
G1Hedegård's LivaDK 14981/200729.06.2007B/0 BHP3 FPHulgaard's Yasko - Jabina Chaki
U1Karat's RimmiDK 16871/200604.08.2006A/0AGK SchH1 BH UHPKarat's Fedor - Leri Natascha
U1Normanners NoelleDK 01704/200806.12.2007FN/NAK-D SchH2 Ingodds Agassi - Maggi vom Messina
U1Lyager's BerlinDK 16382/200803.07.2008FN/NAK-D SchH1 Kwantum vom Klostermoor - Alida von Campaluna

Åbenklasse - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Hekami OnyxDK 22624/200802.11.2008B/1 FP UHPHassenkam's Nilas - Kratmosens Quella
SG2Lacero av PerlegårdenNO 34008/0905.08.2008A/N Cayira's Herro - Ghera av Perlegården

Åbenklasse - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Hylteland's IndraSE 38724/200821.04.2008B/0 Ober von Bad-Boll - Tessy z Agiru

Unghundeklasse - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Margman WitrazEST 01083/200905.03.2009N/0 SchH1 Vanos van Noort - Margman Quiken
SG2Normanners PlaisirDK 05658/200910.03.2009A/1 Floro degli Achei - Maggi vom Messina
SG3Leri QuarkDK 09211/200924.04.2009B/0 Yoker vom Leithawald - Leri Quissa
G1Trold MakkerDK 16839/200907.08.2009B/0 FPTrold Hector - Trold Eika

Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Arijel's BojanaDK 07909/200913.04.2009A/0 Karat's Oliver - Arijel's Timmi
SG2Jordemoderhuset's GucciDK 10694/200931.05.2009A/0 Scharmark's Heman - Jordemoderhuset's Yasmina
SG3Langtoftens YasminDK 14686/200928.06.2009B/0 Grænsen's Aduss - Kratmosens Happy
G1Rike vom OchsentorSZ 223545928.03.2009N/N Vegas van Noort - Uska vom Heinrichplatz
G2Chade's OdessaDK 14509/200904.07.2009C/0 FPChade's Atos - Hajen Qnop
U1Chijas BastaDK 06137/200903.04.2009A/0 BH ADMarkus vom Status quo - Chijas Yanka

Yngsteklasse - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Naxos vom FrankengoldSZ 224995703.02.2010  Nelson vom Frankengold - Nala vom Holtkämper See
SG2Kratmosens GaribaldiDK 05699/201026.02.2010  Nelson vom Frankengold - Kratmosens Nöelle
SG3Hassenkam's UtzonDK 20304/200913.10.2009A/0 Arex von der Wilhelmswarte - Hassenkam's Rosa
SG4Maack's SimbaDK 03123/201008.02.2010  Ballack zur Worringer Rheinaue - Zaskia vom Farbenspiel
SG5Team Marlboro ChicoDK 19610/200921.09.2009  Paul vom Bierstadter Hof - Team Marlboro Jira
SG6Team Paka's YasskoDK 04038/201014.02.2010  Yerom vom Haus Salihin - Team Paka's Hekla
SG7Akacias NicoDK 03664/201018.02.2010  Team Marlboro Tiger - Akacias Habita
SG8Team Sajo CantoDK 01007/201029.11.2009A/0 Team Paka's Hix - Ilja van de Herdersfarm
G1Leri TwisterDK 23214/200902.12.2009  Gigolo von der Bärenschlucht - Leri Quissa
U1Team Marlboro ChelloDK 19607/200921.09.2009  Paul vom Bierstadter Hof - Team Marlboro Jira

Yngsteklasse - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Haus Heldahl DoraDK 23166/200903.12.2009  Team Marlboro Tiger - Haus Heldahl Chika
SG2Wildmarkens Best SellerDK 00073/201011.11.2009FN/N Team Marlboro Tiger - Wildmarkens Siegerin
SG3Haus Wiener's JacquelineDK 00277/201004.12.2009  Joker vom Eichenplatz - Haus Wiener's Felina
SG4Rommelhoff's IraDK 22330/200920.11.2009C/0 Team Marlboro Tiger - Thomsebo Wyomi
SG5Normanners SalinaDK 20726/200904.10.2009N/N Noell vom Suentelstein - Normanners Magistrale
SG6Leri TheresiaDK 23216/200902.12.2009A/0 Gigolo von der Bärenschlucht - Leri Quissa
SG7Wildmarkens CandysDK 01243/201024.12.2009  Team Marlboro Tiger - Wildmarkens Gucci
SG8Haus Wiener's Kylie MinoqueDK 00271/201001.12.2009N/0 Team Marlboro Tiger - Kratmosens Naomi
SG9Hassenkam's UrsulaDK 20299/200913.10.2009B/0 Arex von der Wilhelmswarte - Hassenkam's Rosa
SG10Hylteland's StellaSE 66585/200907.10.2009B/0 Arex von der Wilhelmswarte - Gera Dzako
SG11Team Marlboro ChipsiDK 19612/200921.09.2009  Paul vom Bierstadter Hof - Team Marlboro Jira
SG12Haus Lucien's UnaDK 01336/201030.11.2009  Vinner av Quantos - Haus Lucien's Natalie
SG13Brix's OssiDK 22076/200909.11.2009A/0 Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
SG14Normanners TrojkaDK 02592/201022.01.2010  Joker vom Eichenplatz - Normanners Nokia
SG15Kratmosens GemmaDK 05703/201026.02.2010  Nelson vom Frankengold - Kratmosens Nöelle
SG16Haus Lucien's SchamiraDK 19921/200903.09.2009  Vinner av Quantos - Rørbæk's Roxette
SG17Vennebjergs LuccaDK 04273/201025.02.2010  Kratmosens Weltum - Vennebjergs Æ-Donna
G1Kisa's PixiDK 03188/201006.01.2010  Theo della Real Favorita - Kisa's Elsa
G2Sportshund GipsiDK 22407/200911.11.2009  Cinto von Ungalant - Hyldebo Foxi Lady
U1Team Marlboro CocoDK 19617/200921.09.2009  Paul vom Bierstadter Hof - Team Marlboro Jira

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Scharmark's XavierDK 05518/201019.03.2010Peik vom Holtkämper Hof - Scharmark's Gitta
2Walkini's JoshiDK 10022/201027.04.2010Hvolbæk's Cako - Maack's Vischa
U1Haweto GhandiDK 13546/201010.05.2010Paul vom Bierstadter Hof - Reni vom Hamburger Land

Hvalpeklasse - 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Kratmosens HalloweenDK 09318/201025.04.2010Ustinov vom Römerland - Kratmosens Kassandra
2Hylteland's TeklaSE 35256/201020.03.2010Team Marlboro Tiger - Hylteland's Ibis
3Hekami UmbraDK 11218/201029.04.2010Alex Alexander the Great - Kratmosens Quella
4Hekami VanillaDK 11162/201013.05.2010Naxx von Athaba - Kratmosens Yoga
5Stoksbjerg CzarinaDK 09915/201010.05.2010Rhyscher von Arlett - Leri Nebka
6Walkini's JatziDK 10019/201027.04.2010Hvolbæk's Cako - Maack's Vischa
7Brix's PenniDK 08836/201025.04.2010Floro degli Achei - Skovhytten's Dee Dee
8Trillingsgaard's RafellaDK 05564/201020.03.2010Team Paka's Hix - Trillingsgaard's Gabi
9Uptown's NesaDK 08563/201015.04.2010Ustinov vom Römerland - Enka vom Klostermoor
10Langtoftens AminaDK 10111/201013.05.2010Theo della Real Favorita - Langtoftens Melua
11Salby's CiskaDK 08577/201028.04.2010Scharmark's Heman - Salby's Izzie
12Arvesen HallieDK 08214/201004.05.2010Greve Micon - Sally vom Ahrainer Schlösserl
13Walkini's KalaDK 13384/201026.05.2010Kisa's Gambler - Vary vom Streithahn
U1Scharmark's XanjaDK 05522/201019.03.2010Peik vom Holtkämper Hof - Scharmark's Gitta

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Elverhøj IbberDK 15545/201018.08.2010Hassenkam's Nilas - Elverhøj Quanta
2Thomsebo BenjiDK 14613/201027.07.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Thomsebo Jatzi
3Normanners UranDK 13113/201020.06.2010Pardo vom Baruther Land - Leisa vom Messina
4Team Aaby EskoDK 14232/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi
5Houen FreddyDK 15625/201017.07.2010Team Marlboro Tiger - Houen Cirkeline
6Normanners VamosDK 13288/201003.07.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Maggi vom Messina

Hvalpeklasse - 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Thomsebo Beat' ItDK 14610/201027.07.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Thomsebo Jatzi
2Kiami's FionaDK 13014/201011.06.2010Leri Quanto - El Halcons Quina
3Macchiato's CommaDK 16057/201020.08.2010Kratmosens Weltum - Macchiato's Bugatti
4Kiami's FahraDK 13013/201011.06.2010Leri Quanto - El Halcons Quina
5Krumstien's ChiliDK 11717/201005.06.2010Haus Haargaard Esto - Krumstien's Balody
6Leri ValliDK 15841/201009.08.2010Leon von der Orangerie - Leri Izola
7Normanners VantaDK 13291/201003.07.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Maggi vom Messina
8Team Aaby EikaDK 14236/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi
9Team Aaby EttieDK 14237/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sontos Tiggi
10Team Aaby EngieDK 14235/201011.07.2010Kratmosens Weltum - Sonto Tiggi
U1Walkini's LaikaDK 16825/201009.08.2010Hvolbæk's Cako - Walkini's Haley
Trukket uden gyldig grund1Team Thomsebo AlinaDK 16980/201014.08.2010Zerxis vom Osterberger-Land - Thomsebo Wyomi

Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: Leonhard Schweikert, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Haweto RetroDK 17490/201003.09.2010Elfi's Nemo - Ruska Von Trafalga
2Team Marlboro JakoDK 16798/201015.09.2010Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
3Haweto RemusDK 17493/201003.09.2010Elfi's Nemo - Ruska von Trafalga
4Thomsebo CatoDK 19069/201021.09.2010Team Marlboro Tiger - Thomsebo Toya

Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: Bernhard Norda, Tyskland
Plac.NavnReg.nr.FødtFars/Mors navn
1Thomsebo ChaplisDK 19068/201021.09.2010Team Marlboro Tiger - Thomsebo Toya
2Haus Haargaard JuntiDK 18716/201004.09.2010Nemo von der Lengernheide - Kratmosens Felicia
3Adler See Danke SchönDK 16575/201001.09.2010Shicco von der Freiheit Westerholt - Money Av Thorarinn
4Houen HarmonieDK 19064/201012.09.2010Team Marlboro Tiger - Houen Luna
U1Team Marlboro JessieDK 16802/201015.09.2010Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha





Præmiegivere

Kennel Stoksbjerg, 
Kennel Houen, 
Kennel Krumstien, www.krumstien.dk
Kennel Haus Wiener´s, 
GAPPAY, www.gappay.dk
Kennel Arijel, 
Kennel Attebjerg, 
Kennel Calippo, 
Kennel Glenn, 
Kennel Haus Ulverstone, www.haus-ulverstone.com
Kennel Kratmosen, www.kratmosen.dk
Kennel Leri, www.leri.dk
Kennel Regnbuen, 
Kennel Salbo v/Merete og Søren Salbo, 
Kennel Skovhytten, www.skovhytten.dk
Kennel Team Thomsebo/v.Vibe Lenthe & Sim, www.thomsebo.dk
Kennel Team Aaby, 
Kennel Walkini, www.123hjemmeside.dk/kennel_walkini
Slangerup Hundepension v/Kim Petersen og,