Resultatliste - Skue og hvalpeshow den 21.03.2010 i Kreds 81 - Løkken-Vrå



Deltagere / Tilmeldte: 85  / 85   (100%)

Yngste klasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Vennebjergs HobbyDK 05383/200909.03.2009  Godalis Tino - Ronja vom Almhof
SG2Koldbakken's VegasDK 02226/200917.01.2009  Hassenkam's Nilas - Koldbakken's Gabbi
SG3Team Marlboro ZlatanDK 03862/200905.02.2009  Vanos van Noort - Team Marlboro Jira
SG4Vennebjergs IgorDK 05138/200914.03.2009  Vinner av Quantos - Vennebjergs Bolette
SG5Houen ArkoDK 01865/200914.12.2008A/0 Vegas van Noort - Houen Luna
SG6Team Marlboro ZicoDK 03863/200905.02.2009  Vanos van Noort - Team Marlboro Jira
SG7Fjordbak AudiDK 05442/200909.03.2009  Team Marlboro Deco - Team Marlboro Bailey
SG8Korskilde's OrlandoDK 05597/200921.03.2009  Team Paka's Hix - Korskilde's Briana
SG9Vennebjergs IlloDK 05139/200914.03.2009  Vinner av Quantos - Vennebjergs Bolette
G10Houen BagheeraDK 01859/200915.12.2008A/0 Djenges Kahn van Sante's Home - Houen Cirkeline
Yngste klasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Falkøen's Hanna MNO 40956/0929.09.2008A/N Igel von der Krautschneise - Lady-Blue von der Moritzburg
SG2Kiami's YasminDK 05714/200912.03.2009  Vegas van Noort - Kiami's Lexie
SG3Nørrehedens BamaDK 23715/200806.12.2008A/0 Markus vom Status quo - Nørrehedens Urga
SG4Kiami's YatziDK 05717/200912.03.2009  Vegas van Noort - Kiami's Lexie
SG5Houen AkitaDK 01866/200914.12.2008B/0 Vegas van Noort - Houen Luna
SG6Haus Lucien's QuandaDK 24457/200808.11.2008  Quo vom Status quo - Rapi Sacha
G7Gipsygården's BailyDK 05470/200913.03.2009  Vinner av Quantos - Ravn av Quantos
Unghundeklasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Mentos vom Osterberger-LandSZ 222038930.04.2008FN/0 SchH3 Nando vom Gollerweiher - Quencie vom Osterberger-Land
SG2Team Quindi's Giro GiroDK 16768/200824.07.2008A/0 Hassenkam's Nilas - Team Quindi's Chiquita
SG3Floeng's CasanovaDK 07299/200831.03.2008C/0 Karat's Fedor - Fatini's Uni
SG4Team Marlboro VancoDK 17848/200813.08.2008B/0 Panjo vom Kirschental - Team Marlboro Dee-Dee
SG5Bayogi OdinDK 08282/200806.04.2008B/0 Chef von der Fasanerie - Bayogi Zilla
Unghundeklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Tomag's KatjaDK 11022/200810.05.2008B/0 Team Paka's Hix - Alderslyst Cecillia
SG2Ti av QuantosNO 35366/0828.08.2008  Vinner av Quantos - Atila av Quantos
SG3Marthasmindes XanaduDK 20306/200812.09.2008A/0 Team Marlboro Jaguar - Karat's Christy
SG4Nørrehedens GayaDK 09802/200821.04.2008A/0 BHP1 Vennebjergs Xon - Nørrehedens Eleisa
SG5Floeng's CoraDK 07304/200831.03.2008B/0 Karat's Fedor - Fatini's Uni
T6To-Slow GabbyDK 10806/200802.05.2008B/0 Jabina Querry - Atenagårdens Yssi
Åbenklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
G1Toftegården NessiDK 01849/200808.01.2008B/1 Chef von der Fasanerie - Bayogi Kira
Veteranklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Gittana aus AgrigentoSZ 211428109.11.2002N/0AK SchH3 IPO3 FH2Wallace aus Agrigento - Grace vom Reichertshof
Brugshundeklasse - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Arek von Haus GerstenbergSZ 220977104.10.2007N/0AK(DE) SchH1 Yerom von Haus Salihin - Daulökke's Yaffa
F2Team Marlboro DecoDK 13869/200606.06.2006B/0AK BHP2 Wilaritts Qwenzo - Cayira's Frøyha
F3Busjæcks Cool CatoDK 11496/200523.05.2005B/0AK BHP3 Paka Gambrinus - Berthas Xara
F4Vinner av QuantosDK 00580/200923.04.2006B/NAK(DE) BHP2 SchH1 IPO3 Dux de Cuatro Flores - Quidi av Quantos
F5Houen James DeanDK 19587/200515.09.2005A/1AK BHP2 IPO3 SPH1Rubini Kliff - Houen Be-Vendi
F6Xen av QuantosSE 16098/200729.07.2006B/0AK SchH3 Cello von Haus Yü - Abba vom Lüttjenhan
F7Duque de Brielchi---- 153378511.04.2005N/0AK(DE) SchH1 Carlo vom Solling - Maria de Brielchi
F8Houen QatoDK 11787/200717.05.2007A/0AK BHP1 Houen Ilko - Dauløkke's La-Rizza
F9Team Marlboro LassoDK 06736/200710.03.2007B/1AK BHP1 Eloy vom St.-Michaels-Berg - Superioue's Lilla My
Brugshundeklasse - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Heager's CelinaDK 01376/200604.01.2006A/0AK BHP1 Heager's Veikko - Tonia von der Liebeswarte
G2Jabina NinjaDK 14938/200706.06.2007FN/  BHP1 Irex vom Dainbacher Schloss - Jabina Okava
Babyklasse - fra 8 uger - Hanner / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
1Micadee's EsusDK 01850/201024.12.2009  Team Marlboro Deco - Micadee's Azira
2Team Marlboro GangsterDK 02770/201010.01.2010  Yukon von der Bastillie - Karma vom Holtkämper Hof
3Marthasmindes FiegoDK 02958/201031.12.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Marthasmindes Othilia
Babyklasse - fra 8 uger - Tæver / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
1Team Marlboro GabbieDK 02772/201010.01.2010  Yukon von der Bastillie - Karma vom Holtkämper Hof
2Micadee's EsperenzaDK 01845/201024.12.2009  Team Marlboro Deco - Micadee's Azira
3Micadee's EquizaDK 01846/200924.12.2009  Team Marlboro Deco - Micadee's Azira
4Team Marlboro FreyaDK 01108/201001.01.2010  Zerxis vom Osterberger-Land - Team Marlboro Dee-Dee
Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Team-Dika's Punktum DKDK 20942/200909.10.2009  Kwantum vom Klostermoor - Team Dika's Edessa
2Eliot vom Osterberger-TalSZ 224580423.10.2009  Noell vom Suentelstein - Slottet's Ebony
3Uggertawn JoshuaDK 20317/200907.10.2009  Hassenkam's Nilas - Hanny vom Wulfsdiek
4Vennebjergs KamellDK 22496/200919.11.2009  Godalis Tino - Hexe von Godalis
5Brix's OdinDK 22073/200909.11.2009  Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
6Brix's OrsonDK 22074/200909.11.2009  Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
7Brix's OrlandoDK 22075/200909.11.2009  Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
Hvalpeklasse - 4-6 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Egåen's ZentaDK 21258/200922.10.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Kimberhyttens Unik
2Vennebjergs KisaDK 22501/200919.11.2009  Godalis Tino - Hexe von Godalis
3Eggi vom Osterberger-TalSZ 224580923.10.2009  Noel vom Suentelstein - Slottet's Ebony
4Kiiraa av QuantosNO 31476/1025.09.2009  Xen av Quantos - Bizmarks Hof Sambia
5Brix's OssiDK 22076/200909.11.2009  Team Marlboro Tiger - Haus Haargaaard Dafka
6Laraa av QuantosNO U.Reg.09.10.2009  Waiko vom Schaumbergerland - Wayza av Quantos
7Vennebjergs KimmiDK 22499/200919.11.2009  Godalis Tino - Hexe von Godalis
8Egåen's ZanitaDK 21257/200922.10.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Kimberhyttens Unik
9Vennebjergs KarolaDK 22498/200919.11.2009  Godalis Tino - Hexe von Godalis
10Brix's OlanaDK 22079/200909.11.2009  Team Marlboro Tiger - Haus Haargaard Dafka
Hvalpeklasse - 6-8 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Heager's NickoDK 17379/200918.08.2009  Busjæcks Cool Cato - Heager's Celina
2Haus Lucien's SantoDK 19920/200903.09.2009  Vinner av Quantos - Rørbæk's Roxette
3Vennebjergs JarlDK 17149/200904.08.2009  Kwantum vom Klostermoor - Vennebjergs Æ-donna
Hvalpeklasse - 6-8 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Team Paka's UrsaDK 17422/200919.08.2009  Busjæck's Cool Cato - Cira vom Stoppenkamp
2Team Marlboro CocoDK 19617/200921.09.2009  Paul vom Bierstädter Hof - Team Marlboro Jira
3Nørrehedens HildaDK 18139/200914.09.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Nørrehedens Eleisa
4Vennebjergs JodieDK 17150/200904.08.2009  Kwantum vom klostermoor - Vennebjergs Æ-Donna
5Heager's NellieDK 17375/200918.08.2009  Busjæcks Cool cato - Heager's Celina
Hvalpeklasse - 8-10 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Nørrehedens ChannaDK 12370/200920.06.2009  Markus vom Status quo - Nørrehedens Lima
2Tesvanes InqaDK 15505/200909.07.2009  Orlando van de Zomerdijkslanden - Tesvanes Gabbie
3Houen CalinaDK 13935/200903.06.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Houen Luna
4Holst GabyDK 12920/200925.05.2009  Busjæcks Cool Cato - Studsdal Cita
Hvalpeklasse - 10-12 mdr. - Hanner / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Sandkærgård's KimboDK 11995/200913.05.2009  Busjæcks Cool Cato - Sandkærgård's Dizzi
2Uggertawn IndoDK 07820/200904.04.2009  Vennebjergs Xon - Hanny vom Wulfsdiek
3Mølby ColmanDK 06728/200911.04.2009  Team Marlboro Deco - Alderslyst Fixi
Hvalpeklasse - 10-12 mdr. - Tæver / Dommer:
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Wienna vom Osterberger-LandSZ 223741504.05.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Yamina vom Osterberger-Land
2Uggertawn IsmaDK 07823/200904.04.2009  Vennebjergs Xon - Hanny vom Wulfsdiek
3Uggertawn IbiDK 07826/200904.04.2009  Vennebjergs Xon - Hanny vom Wulfsdiek
4Uggertawn IndiDK 07825/200904.04.2009  Vennebjergs Xon - Hanny vom Wulfsdiek
Babyklasse - fra 8 uger - Hanner / Dommer:
Plac.Kennelnavn, Opdrætter
4Marthasmindes FerroDK 02956/201031.12.2009  Zerxis vom Osterberger-Land - Marthasmindes Othilia




Præmiegivere

Kennel Team Dika, www.team-dika.dk
Kreds 67, 
Kennel Uggertawn, 
Kennel Egåens, 
Kreds 16, 
Jerslev Sparekasse, 
Kennel Marthasminde, 
Kennel Smed, 
Kennel Tesvanes, 
Kennel Kupfer, 
Kennel Asdal, 
Kennel Digmann, 
Kennel El Halcon, 
Kennel Fjordbak, 
Kennel Froulund, 
Kennel Hamsel, 
Kennel Haus Kevina, 
Kennel Haweto, 
Kennel Houen, 
Kennel Karlslykke, 
Kennel Kiami, 
Kennel Marthasminde, 
Kennel Nørreheden, 
Kennel Seca, www.kennel-seca.dk
Kennel Staudt, 
Kennel Team Avatar, 
Kennel Vennebjerg,