Resultatliste - Skærtorsdagsskuet den 13.04.2017 i Kreds 84 - Skovbo



Deltagere / Tilmeldte: 64  / 73   (88%)

Brugshundeklasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
0Naika von Skandinavika1131 1../ -
Unghundeklasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
0Hylteland's Rona1131 2../ -
Hvalpe 9-12 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
0Mausi vom Altenberger Land1131 3../ -
Hvalpe 4-6 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
0Superioue's Viagra1131 4../ -
LS Yngste klasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
0Zhiela von Athaba1131 5../ -
LS Hvalpe 4-6 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
0Olexius Yvie1131 6../ -
Brugshundeklasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Team Paka's UntoxDK 07413/201411.04.2014FN/FNAK IPO1 Yuri vom Osterberger-Land - Team Paka's Annabell
F2Thornblads PaccoDK 17879/201326.09.2013N/NAK(DE) IPO3 Vestegnen's Zorro - Tiana vom Moorbeck
F3Chijas GaiusDK 02895/201413.02.2014A/0AK(DK) IPO1 Untox vom Götzberg - Chijas Basta
Brugshundeklasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Quincy-Opal van de Ybajo HoeveDK 07189/201419.10.2012A/0AK(DE) IPO1 Pacco vom Langenbungert - Opal van de Ybajo Hoeve
G1Dana von der Burg BilsteinDK 02099/201631.01.2015B/0 Dinoso vom Eisernen Kreuz - Asta von Loe Bar
G2Naika von SkandinavikaDK 02143/201706.05.2013A/0 Gustav von Skandinavika - Finny von der Schiffslache
Veteranklasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Pelo HarleyDK 20503/200818.09.2008A/0AK(DE) SchH3 Wesley van Dan Alhedy's Hoeve - Gipsi von der Lohr Quelle
F2Aick vom Königreich DeusenDK 05397/201113.10.2009FN/NAK IPO3 Cosmo vom Black Power - Quicksi von der Schiffslache
SG1Tobila's NoaDK 06549/200929.03.2009C/0 PH-VJabina Lexus - Tobila's Emma
Unghundeklasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Electus UrsusDK 17382/201526.09.2015B/0 Willas vom Grafenbrunn - Dido vom Frankengold
SG2Greve KatoDK 13957/201512.07.2015A/0 Polo von Arlett - Greve Sara
SG3Leri QuidoDK 17116/201523.09.2015A/0 Uso vom Leithawald - Leri Xanadoo
SG4Team Paka's CalistoDK 14227/201512.07.2015B/0 Strong End Soft Nixon - Team Paka's Pandora
Unghundeklasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Kybas JezzySE 42273/201502.07.2015B/0 Xambo vom Suentelstein - Team Sajo Evie
Yngste klasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Haus Lintz MezziDK 06512/201627.03.2016  Polo von Arlett - Haus Lintz Citrus
SG2Kongeskoven's UffeDK 19685/201521.11.2015/ Kongeskoven's Newton - Kongeskoven's Jenka
Yngste klasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Team Rapi DelikatessDK 03294/201630.01.2016A/0 Xambo vom Suentelstein - Janki Fly
SG2Kiami's OpalDK 04542/201609.03.2016  Vesterlund Mec - Kiami's Jacki
SG3Haus Lintz MangoDK 06516/201627.03.2016  Polo von Arlett - Haus Lintz Citrus
SG4Team Marlboro KayaDK 04909/201606.03.2016  Campari vom Haus Schwerzel - Team Marlboro Enya
SG5Maack's IlonaDK 07530/201629.03.2016  Quoran d' Ulmental - Lyager's Trier
T0Team Sajo HollyDK 03378/201602.02.2016  Memphis vom Solebrunnen - Quincy-Opal van de Ybajo Hoeve
Hvalpe 9-12 mdr. hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Greve PestoDK 08824/201625.04.2016  Xambo vom Suentelstein - Greve Thelma
2Thornblads RacoDK 09169/201602.05.2016/ Grænsen's Eto'o - Tiana vom Moorbeck
Hvalpe 9-12 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Electus VikkiDK 12936/201628.06.2016/ Duran vom Team Hühnegrab - Calippo Thilde
2Electus VitaDK 12937/201628.06.2016/ Duran vom Team Hühnegrab - Calippo Thilde
3Team Aaby NanaDK 11784/201602.06.2016  Laban vom Emkendorfer Park - Team Aaby Indi
4Flokkenlund JamaicaDK 12494/201616.06.2016  Gondor von Regina Pacis - Oxana vom Hauswalder Bach
5Crestforever Back to BasicDK 10005/201611.05.2016  Formann vom Schloß-Rügland - Amajero's Amazing
6Mausi vom Altenberger LandSZ 232664517.06.2016/ Sky vom Altenberger Land - Torfa aus Famke's Zauberwald
Hvalpe 6-9 mdr. hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Thomsebo RolexDK 18103/201630.09.2016/ Jack-Daniels von der Liebeswarte - Jugni vom Feuermelder
2Pelo Rex-KodaDK 14262/201629.07.2016  Chijas Giovanni - Pelo Ludovika
Hvalpe 6-9 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Haus Heldahl JazzDK 14605/201630.07.2016  Candro vom der Friedrichshöh - Haus Heldahl Dora
2Hassenkam's JulieDK 17078/201624.09.2016/ Tito vom Finkenschlag - Hassenkam's Caro
3Maegaards IsabellaDK 15498/201617.08.2016  Team Aaby Ilko - Maegaards Nova
4Masha von den KlosterspatzenSZ 232858414.08.2016  Whillo vom Klostermoor - Borgia von den Klosterspatzen
5Scharmark's InxsDK 18122/201623.09.2016/ Aaron Di Borgo Molara - Scharmark's Etna
Hvalpe 4-6 mdr. hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Olego BossiDK 19347/201624.10.2016/ Max vom Team Arlett - Birte vom Altenberger Land
Hvalpe 4-6 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Thomsebo Thomsebo ShivaDK 20407/201609.11.2016/ Kratmosens Jerome - Thomsebo Heaven
2Simfan's Be-AlbaDK 01124/201708.12.2016/ Team Marlboro Aslan - Farina von Sankt Raphael
3Olego CilleDK 20043/201609.11.2016/ Tito vom Finkenschlag - Inca vom Zisawinkel
4Superioue's ViagraSE 10847/201727.11.2016/ Xambo vom Suentelstein - Noraja vom Merkur-Stern
5Almebo's YubiiDK 19619/201627.10.2016/ Candro vom Der Friedrichshöh - Dalina vom St.-Michaels-Berg
6Olego BellaDK 19349/201624.10.2016/ Max vom Team Arlett - Birte vom Altenberger Land
LS Brugshundeklasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Pelo LuckDK 11855/201224.06.2012A/0AK(DE) IPO3 Kratmosens Blake - Pelo Hollie
LS Unghundeklasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Team Aaby LuffeDK 11766/201525.05.2015B/0 Vestegnen's Zorro - Sontos Tiggi
SG2Leri PaschaDK 09364/201530.04.2015C/0 Labo vom Schollweiher - Leri Bianca
LS Yngste klasse hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Walkini's TurboDK 00895/201629.11.2015  Vestegnen's Zorro - Walkini's Mille
LS Yngste klasse tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Zhiela von AthabaSZ 233122409.12.2015/ Sky vom Altenberger Land - Miss Jackson von Athaba
SG2Scharmark's GiselaDK 00864/201615.12.2015  Netzer von Aducht - Scharmark's Xanja
LS Hvalpe 6-9 mdr. hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Pelo RavelDK 14260/201629.07.2016  Chijas Giovanni - Pelo Ludovika
LS Hvalpe 6-9 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Maegaards IsidoraDK 15497/201617.08.2016  Team Aaby Ilko - Maegaards Nova
2Team Marlboro OpayaDK 15863/201618.08.2016  Xentos von der Wilhelmswarte - Team Marlboro Kamiah
LS Hvalpe 4-6 mdr. hanner - Hanner / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Simfan's BogartDK 01123/201708.12.2016/ Team Marlboro Aslan - Farina von Sankt Raphael
2Haus Qira BaltoDK 19526/201627.10.2016/ Orbit von Pallas Athene - Hassenkam's Christa
3Haus Lucien's KrabatDK 18982/201621.10.2016/ Happy Zitan De Arco - U-Two vom Götzberg
LS Hvalpe 4-6 mdr. tæver - Tæver / Dommer: Hans-Peter Schweimer
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Olexius YvieSE 11077/201708.12.2016/ Laban vom Emkendorfer Park - Olexius Rapunzel
2Haus Qira BaniaDK 19531/201627.10.2016/ Orbit von Pallas Athene - Hassenkam's Christa




Præmiegivere