Resultatliste - Juleskue den 26.12.2016 i Kreds 23 - Slagelse



Deltagere / Tilmeldte: 80  / 90   (89%)

Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
DI1Hylteland's UnaSE 45757/201625.06.2016  Xambo vom Suentelstein - Hylteland's Baby
Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
2Greve PestoDK 08824/201625.04.2016  Xambo vom Suentelstein - Greve Thelma
3Adler See UrsusDK 09143/201629.04.2016  Benno vom Mahlstein - Ulopee vom Frankengold
Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
5Team Aaby NanaDK 11784/201602.06.2016  Laban vom Emkendorfer Park - Team Aaby Indi
6Greve PiraDK 08827/201625.04.2016  Xambo vom Suentelstein - Greve Thelma
8Haus Lucien's JubiiDK 06855/201610.04.2016  Haus Lucien's Esko - U-Two vom Götzberg
12Greve Pipsi PiniDK 08828/201625.04.2016  Xambo vom Suentelstein - Greve Thelma
Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Karat's RiscoDK 03438/201610.03.2016  Zebo von der Roten Matter - Birche delle Terre Matildiche
2Olexius UzlanSE 16397/201616.01.2016  Polo von Arlett - Olexius Qikki
4Karat's RoccoDK 03434/201610.03.2016  Zebo von der Roten Matter - Birche delle Terre Matildiche
Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Team Marlboro KarlaDK 04908/201606.03.2016  Campari vom Haus Schwerzel - Team Marlboro Enya
2Olexius TozcaSE 14772/201607.01.2016  Xavi von Tronje - Gildewangen's Jaz
3Hylteland's TharaSE 13223/201601.01.2016  Xambo vom Suentelstein - Ninja vom Dacon
5Rapi IschaDK 03585/201620.02.2016  Jack-Daniels von der Liebeswarte - Rapi Quitta
Yngste klasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Karat's KimboDK 17299/201503.09.2015B/N Jack-Daniels von der Liebeswarte - Jugni vom Feuermelder
SG2Greve KatoDK 13957/201512.07.2015A/0 Polo von Arlett - Greve Sara
SG3Vesterlund OlekDK 16835/201510.09.2015  Willas vom Grafenbrunn - Tessa vom Patersweg
SG5Ziegerkamp OktavSE 48440/201501.08.2015  Ulkan von Maikhus - Ziegerkamp Heidi
Yngste klasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG2Kybas JezzySE 42273/201502.07.2015B/0 Xambo vom Suentelstein - Team Sajo Evie
SG3Team Marlboro FakiraDK 18443/201513.10.2015  Thor von der Baiertalerstrasse - Team Marlboro Jessie
Unghundeklasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG2Team Marlboro AslanDK 03869/201501.02.2015A/0 Groovy di Casa Massarelli - Team Marlboro Enya
Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Haus Lintz LimaDK 02982/201524.01.2015B/0 Schumann von Tronje - Haus Lintz Arlin
G1Team Trion's FixieDK 11271/201525.05.2015A/0 Ulli von Hildchensruh - Team Trion's Beluga
G2Team Trion's FantiDK 11272/201525.05.2015B/1 Ulli von Hildchensruh - Team Trion's Beluga
Veteranklasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Pelo HarleyDK 20503/200818.09.2008A/0AK(DE) SchH3 Wesley van Dan Alhedy's Hoeve - Gipsi von der Lohr Quelle
F2Aick vom Königreich DeusenDK 05397/201113.10.2009FN/NAK IPO3 Cosmo vom Black Power - Quicksi von der Schiffslache
Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Xavi von TronjeSZ 227241206.07.2011N/NAK(NL) IPO2 Paer von Hasenborn - Nadja van Jabora
F3Team-Buller's GigoloDK 05477/201221.03.2012N/NAK IPO1 Omen vom Radhaus - Wildmarkens Yubii
Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F2Thomsebo FocusDK 08455/201201.05.2012C/0AK(DE) IPO1 Team Marlboro Tiger - Thomsebo Beat 'It
F3Olexius QikkiSE 25653/201410.04.2014B/0 IPO1 Schumann von Tronje - Gildewangens Jaz
F4Adler See GöttinDK 07858/201101.05.2011FN/NAK(DE) IPO1 Hagadahls Figo - Kratmosens Quina
F5Team Rapi SoffiDK 12539/201209.07.2012A/0AM IPO1 Team Marlboro Tiger - Team Rapi Jaguar
Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Kratmosens TeddyDK 16333/201623.08.2016  Kratmosens Jerome - Team Thomsebo Diamond
2Adato's BerraSE 48671/201601.08.2016  Xambo vom Suentelstein - Team Paka's Annabell
3Ice vom FrankengoldSZ 98118990007691315.08.2016  Polo von Arlett - Werona vom Frankengold
4Team Adler See BennoDK 15723/201612.08.2016  Benno vom Mahlstein - Adler See Kleiner Schatz
5Pelo Rex-KodaDK 14262/201629.07.2016  Chijas Giovanni - Pelo Ludovika
Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Ilse vom FrankengoldSZ 98118990007255515.08.2016  Polo von Arlett - Werona vom Frankengold
2Adato's BezziSE 48674/201601.08.2016  Xambo vom Suentelstein - Team Paka's Annabell
3Maegaards IsabellaDK 15498/201617.08.2016  Team Aaby Ilko - Maegaards Nova
4Haus Heldahl JazzDK 14605/201630.07.2016  Candro vom der Friedrichshöh - Haus Heldahl Dora
5Team Adler See BarossaDK 15728/201612.08.2016  Benno vom Mahlstein - Adler See Kleiner Schatz
6Masha von den KlosterspatzenSZ 232858414.08.2016  Whillo vom Klostermoor - Borgia von den Klosterspatzen
7Adato's BeritSE 48675/201601.08.2016  Xambo vom Suentelstein - Team Paka's Annabell
8Pelo RitaDK 14265/201629.07.2016  Chijas Giovanni - Pelo Ludovika
9Grænsen's RappenskraldeDK 12793/201604.07.2016  Grænsen's Torpedo - Grænsen's Polka
10Flokkenlund KristaDK 12645/201628.06.2016  Skovhytten's Matthæus - Hekami All-Star
11Grænsen's RhumbaDK 12794/201604.07.2016  Grænsen's Torpedo - Grænsen's Polka
Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Haus Lintz MezziDK 06512/201627.03.2016  Polo von Arlett - Haus Lintz Citrus
4Flokkenlund Jay JayDK 12491/201616.06.2016  Gondor von Regina Pacis - Oxana vom Hauswalder Bach
5Team-Leri GonzoDK 10633/201615.05.2016  Kratmosens Jerome - Leri Xanadoo
6Thornblads RemoDK 09168/201602.05.2016  Grænsen's Eto'o - Tiana vom Moorbeck
Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Femme von FenrirSZ 232731806.06.2016  Polo von Arlett - Ulla vom Sonnenhaus
2Kratmosens QueenyDK 09617/201602.05.2016  Xambo vom Suentelstein - Lyager's Tricolore
3Haus Lintz MangoDK 06516/201627.03.2016  Polo von Arlett - Haus Lintz Citrus
4Adler See UlmeDK 09147/201629.04.2016  Benno vom Mahlstein - Ulopee vom Frankengold
7Flokkenlund JamaicaDK 12494/201616.06.2016  Gondor von Regina Pacis - Oxana vom Hauswalder Bach
9Grænsen's QringleDK 05722/201604.04.2016  Thornblads Pacco - Grænsen's Wauw-Wauw
10Thomsebo QuashaDK 09774/201603.05.2016  Hugo vom Radhaus - Thomsebo Chaplis
11Team Marlboro NanaDK 10793/201617.05.2016  Leo von der Zenteiche - Team Marlboro Freya
Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
3Team Aaby MarkoDK 03788/201617.02.2016  Team Aaby Ilko - Scharmark's Bascha
Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
4Olexius VeraSE 25024/201618.03.2016  Keule vom Holtkämper hof - Olexius Imola
6Hekami HirseDK 04683/201628.02.2016  Xentos von der Wilhelmswarte - Hekami Bermuda
Yngste klasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG4Greve MontoDK 16112/201527.08.2015A/0 Kratmosens Jerome - Greve Thelma
G1Jabina ZorroDK 17312/201507.09.2015A/0 Jabina Pascal - Jabina Liva
Yngste klasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Superioue's SalzaDK 16185/201607.10.2015A/0 Kratmosens Jerome - Noraja vom Merkur-Stern
Unghundeklasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Rudy vom Haus EdmondCOR A 28172-1524.03.2015N/N Vaiko vom Suentelstein - Inga vom Haus Edmond
Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
T1Amager's NanseDK 01840/201510.01.2015A/0 PH-PAmos von Makera - Amager's Olly
Åben klasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
T1Jabina OzzyDK 09690/201425.05.2014A/0 Hoss van de Gulderij - Jabina Fritte
Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F2Hill vom RadhausDK 14592/201617.02.2014N/NAK(DE) IPO3 Kronos v. Nürburgring - Amy vom Radhaus
SG1Hyldebo WoodySE 46180/201214.07.2012A/0AK(DE) IPO3 Markant von Peroh - Hyldebo Stripper
G1Amager's JokerDK 17566/201303.10.2013A/0 IPO1 Lecter von der Staatsmacht - Amager's Gurli
Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Emindos DarjaSE 34104/201215.04.2012A/0AK(DE) IPO1 Chacco von der Freiheit Westerholt - Emindos Zonja
LS Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Pelo RavelDK 14260/201629.07.2016  Chijas Giovanni - Pelo Ludovika
LS Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Team Marlboro OpayaDK 15863/201618.08.2016  Xentos von der Wilhelmswarte - Team Marlboro Kamiah
2Maegaards IsidoraDK 15497/201617.08.2016  Team Aaby Ilko - Maegaards Nova
LS Yngste klasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
SG1Walkini's TurboDK 00895/201629.11.2015  Vestegnen's Zorro - Walkini's Mille
LS Yngste klasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Karat's MindyDK 17257/201506.09.2015  Jack-Daniels von der Liebeswarte - Sifirik's Bellis
LS Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
1Hekami FairaDK 01693/201529.12.2014A/0 Pacco vom Langenbungert - Hekami Umbra
LS Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
Plac.NavnReg.nr.FødtHD/AATitlerFars/Mors navn
F1Pelo LuckDK 11855/201224.06.2012A/0AK(DE) IPO3 Kratmosens Blake - Pelo Hollie




Præmiegivere

Team Adler See, http://www.kennelteamadlersee.dk
Kennel Olexius, 
Martin NIelsen, www.kennelgraensen.dk
Tina Rommelhoff,